Zespół badania PISA 2025 serdecznie dziękuje dyrektorom szkół ponadpodstawowych wylosowanych do realizacji pierwszej części badania PISA 2025 za wyrażenie zgód na udział szkół w badaniu i życzliwe podejście do przeprowadzenia badania.

Realizacja badania będzie miała miejsce w 55 szkołach ponadpodstawowych z terenu województw: mazowieckiego, dolnośląskiego i podlaskiego w kwietniu 2024 roku. We wszystkich szkołach do badania wylosowano 46 uczniów. Badanie zostanie przeprowadzone przez firmę Danae sp. z o.o i odbędzie się na komputerach. Wylosowani uczniowie będą proszeni udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące rozumienia czytanego tekstu, rozumowania matematycznego, rozumowania w naukach przyrodniczych, uczenia się w cyfrowym świecie, a następnie o wypełnienie ankiety dotyczącej nauki ucznia i jego środowiska domowego. Całe badanie odbędzie się jednego dnia i potrwa około 5 godzin lekcyjnych. O wypełnienie ankiety będzie też proszony dyrektor szkoły.