W najbliższym czasie polski zespół badania PISA 2025 rozpocznie współpracę ze szkołami wylosowanymi do pierwszej części badania. Badanie odbędzie się wiosną 2024 roku.

W badaniu pilotażowym weźmie udział 55 szkół ponadpodstawowych z województw: mazowieckiego, dolnośląskiego i podlaskiego. Do badania przystąpią wylosowani uczniowie piętnastoletni ze szkół ponadpodstawowych: liceów, techników i branżowych szkół I stopnia.

Pierwsza część badania PISA 2025 ma na celu przetestowanie narzędzi badawczych oraz wszystkich procedur realizacyjnych. W bieżącym cyklu badania nowe zadania zostaną użyte w części dotyczącej nauk przyrodniczych oraz w części dotyczącej nowej dziedziny, która po raz pierwszy pojawiła się w badaniu PISA – „uczenie się w cyfrowym świecie”.

Od połowy grudnia 2023 roku będziemy kontaktować się telefonicznie z dyrektorami szkół, które zostały wylosowane do udziału w badaniu PISA 2025.